Rozumíme si ?
Napsal Iva Kopecká   
25.11.2009
rutina_1.jpg  

 

Umět pozdravit, poprosit a poděkovat - to jsou důležitá slůvka v každém jazyce. Snázeji se domluvíme, pokud je ovládáme. A proto nás nepřekvapí, že 21.listopad je Světovým dnem pozdravů.

Svratecká škola si trochu svátek uzpůsobila a byl z něj Den jazyků, kterému jsme se věnovali v pátek 20.11. Po několika týdnech příprav se 2.stupeň představil se „svými jazyky". Šesťáci na nás mluvili anglicky a neustále nás bombardovali otázkou: What is it ?   (Co je to?). Sedmáky okouzlil Mrazík a tak jsme slyšeli ruštinu v podání Nastěnek a Ivánků. V osmém ročníku zvítězilo Alles gute a  pátrali jsme v paměti, co víme o německy mluvících zemích. Deváťáci hovorili po slovensky - těm jsme rozuměli nejlépe a stali jsme se účastníky Česko - Slovenské Superstar. Nezvítězila jen Voda skupiny Elán, ale všichni, kteří jsme se pobavili a snad i něco naučili trochu jinak, než je tomu každodenním zvykem.

 

 

                        Bye - Досвидания- Auf Wiedersehen - Dovidenia!

 

 

                                                                                                          Marie Jakubíková

den_1.jpg den_2.jpg den_3.jpg den_4.jpg den_5.jpg den_6.jpg den_7.jpg den_8.jpg den_9.jpg da.jpg den_11.jpg den_12.jpg den_13.jpg den_14.jpg den_15.jpg aaaa1.jpg

Aktualizováno ( 25.11.2009 )
 

< Předch.

Informace

SMS Info kanál
odber_sms_velky.jpg 
Parcely "Slunný vrch"
tabor.jpg

Hlavní nabídka

Meteo

www.svratka.cz