Další úspěch ZŠ Svratka ve fotbale
Napsal Iva Kopecká   
26.10.2015
  

 Coca cola cup

Po kvalifikačním vystoupení se ZŠ Krucemburk jsme odcestovali do Velkého Meziříčí, kde na nás čekali  podstatně těžší soupeři. Už při pohledu na rozcvičující se borce nám bylo jasné, že jedině výkony na hranici našich možností nás mohou poslat dál.

Největším favoritem byla ZŠ Školní Velké Meziříčí, která v kvalifikaci porazila drtivě všechny konkurenční školy  a za kterou nastoupili 2 hráči, kteří byli schopni prokličkovat hřiště tam a zpátky   aniž by jim někdo sebral míč.                                                                                                                                 O postup si to měla rozdat se ZŠ L. Čecha  Nové Město na Moravě, kterou jsme již jednou porazili ,což pro nás teď rozhodně nebyla výhoda.                                                                                                                   Posledním týmem byla ZŠ Náměšť nad Oslavou, která byla v úvodním zápase Velkému Meziříčí vcelku vyrovnaným soupeřem.

V úvodním zápase jsme remizovali s Novým Městem 1:1. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme 0:1 a v prvním poločase byli na hřišti horším celkem. Ve druhé půli jsme se zlepšili a po šťastném dalekonosném obloučku Erika Kocoura , který skončil v soupeřově síti, jsme zaslouženě vyrovnali.  Remíza byla spravedlivá.

Po malé přestávce nás čekal favorit. Hráli jsme jako o život. Pavel Klouda a Marek Holický prakticky vymazali jejich 2 hvězdy a navíc ještě pomáhali s útokem. Utkání bylo vyrovnané, přežili jsme se štěstím kritické okamžiky a v závěru byla cítit nervozita domácích a vidět naše větší vůle po vítězství. Když se chvíli před koncem parádně uvolnil Pepa Gregor, ale vyloženou příležitost neproměnil, vypadalo to opět na dělbu bodů.  To by se ale na hřišti nemohl pohybovat Miloš Hobza, který nás svými důležitými góly posunul dál i na turnaji v minifotbale ve Žďáře.  Utekl po pravé straně a poslal míč před branku, kde se napodruhé Pepa Gregor už nemýlil. GÓÓÓÓÓÓL!!!!!!                              Fantastický výsledek a překvapení je na světě.  Porážíme Velké Meziříčí 1:0!

V posledním zápase jsme se nemohli prosadit do chvíle než byl zfaulován ve vápně Pepa Gregor a Pavel Klouda proměnil pokutový kop. Druhou branku přidal Miloš Hobza, třetí Marek Holický a trefil se i Pepa Gregor. Výsledek 4:0 nám však ještě nezaručoval postup, protože rovněž Nové Město, se kterým jsme remizovali, porazilo Náměšť 3:1 a ve vzduchu visela možnost, že by demotivované a frustrované Velké Meziříčí zápas odevzdalo a nám by tak díky horšímu skóre zbyly jen oči pro pláč.

Původně jsme chtěli odjet autobusem domů, ale vidina této blamáže nás utvrdila v tom, že raději počkáme na další spoj a poslední zápas  zhlédneme.

A byl to ten nejdelší zápas, který začal přesně podle nejčernějších předpokladů. Nastoupili náhradníci, stopeři z Meziříčí kličkovali před vlastní bránou do doby než o míč přišli, nikdo se nesnažil, nikdo nenadával.......do poločasu to bylo po obrovských chybách 0:2 a mohlo to být i 0:8. Městu stačilo dát jeden gól a bylo vymalováno. Naši kluci stáli u čáry jako opaření. Potom ale začali zoufale fandit klukům z Meziříčí a Ti přidali, za což jim děkujeme, a bez problémů vyrovnali na konečných 2:2.                                                               A TAK JSME TO DOKÁZALI !   SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM! 

Sestava ZŠ a MŠ Svratka:                                                                                                                                    Michal Fousek, Pavel Matoušek, Erik Kocour, Pepa Jandert, Petr Vítek, Miloš Hobza, Marek Holický, Martin Janeba, Pavel Klouda, Pepa Gregor, Nikolas Klivar, Marek Moučka, Lukáš Blecha.              Chyběli nemocní David Stodola a Radek Šiler.

 

Mgr.Dalibor Svoboda

20151022_124720.jpg 20151022_141715.jpg 20151022_141702.jpg 20151022_141656.jpg 20151022_145344.jpg

 

 

 

Aktualizováno ( 26.10.2015 )
 

< Předch. | Další >

Informace

SMS Info kanál
odber_sms_velky.jpg 
Parcely "Slunný vrch"
tabor.jpg

Hlavní nabídka

Meteo

www.svratka.cz